Krajową dziewiątką na „podwójnym gazie”

Aktualności Inne

Ciężko znaleźć odpowiednie słowa by opisać zachowanie 54-letniego mężczyzny, który w poniedziałek Wielkanocy mając w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu kierował kilkunastotonowym zestawem pojazdów na krajowej dziewiątce w miejscowości Łoniów.

W poniedziałkowy wieczór dyżurny sandomierskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie, z treści którego wynikało, że całą szerokością drogi krajowej nr 9 jedzie ciężarowe Renault. W miejscowości Łoniów wspomniany pojazd został zatrzymany do policyjnej kontroli a już chwilę później okazało się, że za kierownicą francuskiego auta siedzi kompletnie pijany mężczyzna. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu. Na dodatek 54-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności za swoje zachowanie, zaoferował policjantom pieniądze w kwocie 100 euro. Policjanci zatrzymali mężczyznę. W myśl przepisów prawa grozi mu wysoka grzywna i kara pozbawiania wolności do lat 10.

opr. MO

źródło: KPP Sandomierz

Content retrieved from: https://sandomierz.policja.gov.pl/tsa/dzialania-policji/aktualnosci/55838,Krajowa-dziewiatka-na-podwojnym-gazie.html.