Oszuści nie odpuszczają, kolejne osoby tracą swoje oszczędności

Aktualności

Mimo apeli, prowadzonych akcji profilaktycznych i informacji medialnych, oszuści działający metodą na tzw. „policjanta”, wciąż wyłudzają pieniądze od bezbronnych, starszych osób. Niestety, we wtorek 61-letni mężczyzna, wprowadzony w błąd przez przestępców, przekazał im oszczędności zgromadzone na kontach bankowych. Apelujemy do osób starszych o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania.

12 stycznia br. do Oficera Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji zgłosił się 61 letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, który poinformował, że prawdopodobnie stał się ofiara oszustwa. Jak się okazało do 61 latka zadzwonił mężczyzna, który tłumaczył, że jest policjantem, a jego oszczędności do których ma dostęp są w niebezpieczeństwie. Przestępca zapewniał, że jedynym sposobem  zapobieżenia utracie oszczędności jest ich przekazanie „policjantom” rozpracowującym sprawę hakerów internetowych. Niestety zmanipulowany mężczyzna postąpił zgodnie ze wskazówkami oszustów i przelał znaczną część pieniędzy na ich konto.
Z uwagi na znaczną kwotę strat na wniosek Policji sprawa została objęta prokuratorskim śledztwem.

Pamiętajmy!!! Policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im pieniędzy. Odbierając telefon od osób, które żądają wydania gotówki, bądź jej wypłacenia z banku,  bądźmy pewni, że to oszuści. Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O takich przypadkach niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych.

Content retrieved from: https://sandomierz.policja.gov.pl/tsa/dzialania-policji/aktualnosci/54148,Oszusci-nie-odpuszczaja-kolejne-osoby-traca-swoje-oszczednosci.html.