Okazja czyni złodzieja

Aktualności Inne

Telefon komórkowy, pieniądze w kwocie 150 euro oraz butelka wódki padły łupem 42-latka z gm. Wilczyce. Mężczyzna, wykorzystując sprzyjające mu okoliczności, dokonał kradzieży w budynku gospodarczym, gdy zgłaszający zajęty był pracami porządkowymi.

Wczoraj przed południem do mundurowych z Komisariatu Policji w Dwikozach dotarła informacja,o kradzieży do jakiej doszło na jednej z posesji w gm. Wilczyce. Sprawca wykorzystując fakt, że zgłaszający mężczyzna zajęty był koszeniem trawy, z budynku gospodarczego dokonał kradzieży telefonu komórkowego, pieniędzy w kwocie 150 euro oraz butelki alkoholu. Podejrzenia pokrzywdzonego szybko padły na znanego mu 42-latka, który wcześniej gościł na jego posesji.

Cenne wskazówki wykorzystali policjanci skierowani na interwencję, którzy w już trakcie dojazdu do pokrzywdzonego napotkali wytypowanego sprawcę. Mężczyzna przyznał się do kradzieży, wskazał miejsce, gdzie wyrzucił telefon z pieniędzmi, natomiast alkohol, jak oświadczył, wypił.

Zgodnie z prawem 42-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr.  MO

Źródło: KPP w Sandomierzu

Content retrieved from: https://sandomierz.policja.gov.pl/tsa/dzialania-policji/aktualnosci/57211,Okazja-czyni-zlodzieja.html.