Nietrzeźwy kierujący z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów i narkotykami

Aktualności Inne

Skrajnym brakiem nieodpowiedzialności wykazał się 41-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, którego wczoraj tuż po północy w miejscowości Obrazów zatrzymali sandomierscy policjanci. Przeprowadzone badanie za zawartość alkoholu w organizmie wykazało 2,5 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Chwilę później okazało się, że 41-latek posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochodzie znajdowało się kilka porcji marihuany.

Do kontroli drogowej kierującego osobową hondą doszło w nocy z soboty na niedzielę w rejonie Obrazowa. Mundurowi przypuszczali, iż kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.  Podejrzenia policjantów szybko się potwierdziły, gdyż przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u 41-letniego kierującego japońskim autem ponad 2,5 promila alkoholu. Jednak na tym problemy mężczyzny się na zakończyły, gdyż po wyszło na jaw, iż Sąd Rejonowy w Sandomierzu w 2019 roku wydał wobec mężczyzny dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W toku dalszych czynności mundurowi ujawnili w pojeździe 4 gramy suszu roślinnego, który po badaniu narkotestem zidentyfikowany został jako marihuana.

Za popełnione czyny mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności do lat 5.

opr. MO

KPP Sandomierz

 

zabezpieczone narkotyki

 

holowanie pojazdu

Content retrieved from: https://sandomierz.policja.gov.pl/tsa/dzialania-policji/aktualnosci/55456,Nietrzezwy-kierujacy-z-dozywotnim-zakazem-prowadzenia-pojazdow-i-narkotykami.html.