Guma wpłynie- co warto o niej wiedzieć?

Inne

Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o izolację różnorodnych powierzchni, to zwykle poświęcamy temu wiele uwagi. Nie jest bowiem tajemnicą, że to właśnie od niej zależy, jak trwałe będzie dane podłoże. Izolacja ma zwiększyć wytrzymałość, a także odporność na niekorzystne czynniki jak np. woda i wilgoć. Obecnie bardzo często wykorzystywana jest guma w płynie. Jednak czym ona dokładnie jest?

Czym jest guma w płynie?

Guma w płynie bardzo często nazywana jest również folią w płynie. Jest to materiał, który- jak sama nazwa wskazuje- wyróżnia się płynną konsystencją. Jednocześnie guma w płynie wysycha i zastyga, dzięki czemu jest ona wstanie utworzyć niezwykle szczelną powłokę izolacyjną. Zapobiega ona nie tylko wnikaniu wody, ale także uchroni daną powierzchnię przed nadmierną wilgocią. Co ciekawe, guma w płynie od razu po zakupie jest produktem gotowym do wykorzystania. Guma w płynie może być stosowana w odniesieniu do wielu powierzchni i wielu materiałów. W każdym przypadku guma w płynie jest tak samo skuteczna.

Jakie właściwości ma guma w płynie?

Guma w płynie zyskała sobie szerokie uznanie, właśnie ze względu na swoje unikalne właściwości. Przede wszystkim za jej pomocą może wytworzyć bezspoinową warstwę izolacji. Dodatkowo specyficzna konsystencja wyrobu umożliwia nakładanie go w niezwykle precyzyjny sposób za pomocą pacy stalowej, pędzla, a nawet i wałka malarskiego. Warto jednak pamiętać, że guma w płynie jako izolacja potrzebuje zagruntowanego podłoża. Warto również wspomnieć, że guma w płynie jest:

  • izolacją o wysokiej elastyczności;
  • izolacją o wysokiej przyczepności do podłoża;
  • całkowicie odporna na powstawanie rys czy też pęknięć;
  • szybko schnąca- niektóre gumy w płynie dają możliwość nałożenia kolejnej warstwy już po około 1 godzinie;
  • łatwa w aplikacji i niewymagająca.

Gdzie stosować gumę w płynie?

Guma wpłynie, która dostępna jest np. na https://cws.expert/, ma niezwykle uniwersale i wszechstronne zastosowanie. Bardzo często wykorzystuje się ja w odniesieniu do dachów, a także łazienek- w formie izolacji podpłytkowej. Guma w płynie może spełniać także rolę hydroizolacji i świetnie sobie z tym poradzi. Może być ona wykorzystywana zarówno do powierzchni betonowych, ceramicznych jak i metalowych. Wszystko to sprawia, że guma w płynie daje ogromnie wiele możliwości, co z pewnością sprawiło, że obecnie można zaobserwować wyraźny wzrost jej popularności. Taki materiał izolacyjny jest nie tylko w dość przystępnej cenie, ale także gwarantuje świetne parametry użytkowe.