Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w rośliny doniczkowe?

Aktualności

Efektowne, piękne, dające mnóstwo radości – rośliny doniczkowe są obecnie znów niezwykle popularne i uprawiają je zarówno młodsi, jak i starsi. Gdzie warto zaopatrzyć się w takie właśnie rośliny? Nie każde miejsce będzie dobre, dlatego sprawdź, gdzie najlepiej je kupować!

Rośliny doniczkowe – gdzie można je kupić?

Dzisiaj sprzedaż roślin doniczkowych jest prowadzona przez wiele firm, więc wiele początkujących osób pragnących zająć się uprawą nie wie, gdzie ich szukać.

 

Rośliny doniczkowe wielu wariantów można znaleźć w sprzedaży między innymi w sklepach ogrodniczych, również w większych centrach tego typu, w sklepach budowalno-wykończeniowych posiadających własne sekcje ogrodnicze, w marketach, supermarketach oraz w dyskontach.

 

Warto też wskazać, że sprzedażą roślin doniczkowych zajmuje się również wiele osób prywatnych – z ich ofertami można zapoznać się bliżej w internecie.

 

Dodatkowo sprzedaż prowadzona jest również w sklepach internetowych, gdzie można zamówić rośliny z dowozem pod swój adres. Dostawy realizują wtedy głównie firmy kurierskie lub niekiedy same sklepy.

 

Gdzie warto kupić rośliny doniczkowe?

Jeśli zależy nam na tym, aby rośliny doniczkowe były zdrowe i dobrze rosły, warto przede wszystkim kupować je w centrach i w sklepach ogrodniczych, na przykład jak https://niemczewscy.pl/oferta/rosliny-doniczkowe/.

 

Sklepy i centra ogrodnicze mogą zaoferować nie tylko szeroki asortyment, ale również dbają o rośliny, więc ryzyko, że zakupimy w nich roślinę doniczkową, która szybko zwiędnie albo będzie osłabiona, jest zminimalizowane.

 

Również dobre rośliny często można kupić od osób prywatnych, przy czym warto pamiętać o tym, aby najlepiej zamawiać je z odbiorem osobistym. Niestety, wysyłki roślin nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ w trakcie transportu mogą one ulec zniszczeniu.

 

Na co patrzeć przy kupnie roślin?

Gdy chcemy mieć pewność, że rośliny będą w odpowiedniej kondycji, powinniśmy wtedy zwrócić szczególną uwagę na to, jak one wyglądają i jakie parametry ma gleba, w której są one zasadzone.

 

Roślina powinna być dobrze rozwinięta, mocna, nie powinna mieć wysuszonych czy zmarniałych łodyg i liści. Także nie powinna mieć żadnych plam czy uszkodzeń, co może świadczyć o tym, że choruje lub jest niszczona przez szkodniki.

 

Gleba rośliny powinna być natomiast odpowiednio mokra, lecz nie zalana. Należy unikać kupowania tych roślin, które mają suchą glebę, ponieważ wtedy istnieje mniejsza szansa na to, że będą dobrze rosły.

 

Zwracając uwagę na te ważne parametry, można kupić rośliny doniczkowe, które będą szybko i zdrowo się rozwijały.