Dzierżawa drukarek

Biznes

Jednym z najbardziej potrzebnych urządzeń w praktycznie każdej firmie jest drukarka. To dzięki niej jesteśmy w stanie wydrukować wszystkie umowy, czy na przykład ofertę naszego zakładu. Oczywiście istnieje możliwość skorzystania z punktu ksero, jednak żaden szanujący się prezes, czy dyrektor firmy nie pozwoli na to, by jego pracownicy tracili czas na bieganie do takiego punktu.

Co jednak ma począć firma, która dopiero stawia pierwsze kroki na rynku i na zakup takiej drukarki – często potrzebna jest więcej, niż tylko jedna – jej po prostu nie stać? Jest na to bardzo dobre rozwiązanie – dzierżawa drukarki.

Na czym to polega?

Na czym taka dzierżawa polega? To bardzo proste i przypomina nieco…wypożyczenie filmu w wypożyczalni. Udajemy się do firmy oferującej taką usługę i podpisujemy z nią stosowną umowę. Nie ma nic łatwiejszego, niż dzierżawa drukarek Warszawa na przykład oferuje mnóstewo miejsc, gdzie takiej dzierżawy dokonać możemy. Po podpisaniu umowy możemy już instalować drukarkę w naszej firmie, a co miesiąc wpłacamy na onto firmy – która nam to urządzenie oddała w dzierżawę – pewną niewielką kwotę. To tak, jakbyśmy spłacali zakup danego towaru w ratach, tylko oczywiście sprzęt pozostaje we własności firmy dzierżawiącej.

A co z serwisem?

Tutaj również nie ma żadnego problemu. Wraz z podpisaniem umowy dzierżawy otrzymujemy do naszej dyspozycji również swoisty pakiet gwarancyjny, z którego możemy skorzystać w razie jakiejkolwiek awarii wypożyczonego przez nas urządzenia. Jego koszt zawiera się oczywiście w samej umowie dzierżawy.

A jeśli urządzenie wyeksploatuje się całkowicie?

Jeżeli urządzenie zkaończy swój żywot i zostanie przez nas wykesploatowane do końca, nie będzie problemu z jego wymianą na nowy sprzęt. Do tego mamy gwarancję, że nie będzie to sprzęt z jakichś tak zwanych odrzutów, czy coś, na czym nie da się pracować. Z pewnością będzie to urządzenie, które spełnia przynajmniej podstawowe funkcje drukarki, do tego oferując właściwy jakościowo wydruk.

Czy tylko drukarki?

Co ciekawe – i ważne dla firm posiadających jedynie niewielki budżet przeznaczony na zakup urządzeń biurowych – nie tylko drukarki możemy sobie w ten sposób wydzierżawić. Również dostępne są dla nas wszelakie inne urządzenia biurowe, jak na przykład kopiarki, czy kserokopiarki, a nawet czasem i skanery. Bywa, że jedna firma oferuje nam do wypożyczenia i wydzierżawienia całą rzeszę sprzętów biurowych, przez co zyskamy dodatkowy rabat, jeżeli na przykład wypożyczymy naraz kilka z nich.

Czy to się opłaca?

Z jednej strony może się wydawać, że takie rozwiązanie jest całkowicie nieopłacalne, bo przecież możemy zakupić jakichś sprzęt na raty i po prostu cieszyć się jego posiadaniem już na stałe. A z drugiej raty, jakie płacimy firmie, od której wydzierżawiliśmy nasze urządzenie, są na tyle niskie, że nawet zakład posiadający niewielki budżet będzie są mógł na takową usługę pozwolić. A jak wiadomo, ze zdolnością płacenia rat – które są o wiele czasami wyższe – mogłoby być różnie.