Dystrybutory wody do biura

Aktualności

Dystrybutory wody to jeden z najbardziej ekologicznych i opłacalnych sposobów dostarczenia wody dla pracowników czy klientów biura. Spełniają one wymogi Kodeksu Pracy. Stają się one coraz bardziej popularne wśród właścicieli biur w Polsce, gdyż regularne picie wody przez pracowników znacznie podnosi ich efektywność w pracy.

Dystrybutory z wodą źródlaną

Jednym z rodzajów dystrybutorów wody do biura są te oferujące wodę źródlaną. Są one wyborem budżetowym. Zapewniają wygodny dostęp do wody, są łatwe w użyciu i proste w budowie. Istnieją opcje dystrybutorów posiadających dostęp do wody zimnej i ciepłej. Są także takie, które oferują dostęp do wody w temperaturze pokojowej.

Korzystanie z tego typu dystrybutora zapewnia dostęp do krystalicznie czystej wody źródlanej, spełniającej normy jakości i w pełni nadającej się do picia. Jest to również rozwiązanie ekologiczne, poprzez wymianę butli i poddanie ich recyklingowi, w znacznym stopniu minimalizujemy użycie plastiku w naszym biurze. Dystrybutory wody do biura tego typu w znacznym stopniu optymalizują środki przeznaczone na jego utrzymanie.

Dystrybutory wody filtrowanej

Nieco bardziej rozbudowanymi konstrukcyjnie są dystrybutory wody z funkcją filtrowania. Te nowoczesne rozwiązania dostarczają świeżą i czystą wodę. Producenci montują w swoich urządzeniach filtry węglowe i osadowe. Są one świetnym rozwiązaniem dla biur, które chcą mieć gwarancję najwyższej jakości wody pitnej. Ich konstrukcja wymaga często przyłącza wody pitnej, gniazdek i odpowiedniej ilości miejsca w pobliżu dystrybutora. Zastosowane filtry gwarantują, że woda którą pijemy, jest pozbawiona brudu, rdzy, piasku czy innych osadów, które mogą znajdować się w wodzie.

Jaki dystrybutor wody do biura wybrać?

Najpopularniejsze rozwiązania w przypadku dystrybutorów wody do biura, to te zasilane z wodociągów i te wykorzystujące butle z wodą. Drugi sposób dla niektórych przedsiębiorców może być kłopotliwy, gdyż musimy pamiętać o regularnym składaniu zamówień na butle z wodą i dbać o ich wymianę. W tym wypadku niezbędne będzie podpisanie umowy z dystrybutorem gwarantującej regularne dostawy.

Dystrybutory wody do biura podłączone do sieci wodociągowej, nie wymagają magazynowania i wymiany butli z wodą. Dla wielu przedsiębiorców, którzy mają odpowiednie przyłącze, mogą one okazać się bardziej praktycznym rozwiązaniem. Wiele z nich jest także wyposażone w certyfikowane filtry i atesty. Firmy zajmujące się ich dystrybucją, oferują gwarancję i opcję regularnego serwisu. Dla niektórych przedsiębiorców ciekawym rozwiązaniem może okazać się wynajem dystrybutora. Taka opcja jest praktycznym rozwiązaniem. Firmy wynajmujące zapewniają serwis, a także wymianę dystrybutorów, gdy na rynku pojawiają się nowe, udoskonalone modele. Najczęściej instalacja urządzenia, serwis filtrów i konserwacja wliczone są w cenę umowy.

Przed zakupem czy dzierżawą dystrybutora na wodę do biura, warto zorientować się, czy nasz obiekt posiada odpowiednie połączenie z siecią wodociągową. Jeśli takiego nie posiadamy, równie dobrym, ale wymagającym większej uwagi będzie zakup dystrybutora z wodą źródlaną.