Dystrybutor wody z filtrem – czy warto?

Inne

Już w wielu miejscach zauważymy specjalne dystrybutory wody z filtrem, a to rozwiązanie, które implementuje się również w domach rodzinnych, stąd łatwo dostrzec, że ich popularność stale rośnie. Co powinniśmy wiedzieć, zanim dokonamy zakupu?

Dystrybutor wody z filtrem jest opcją, która może być dostosowana do każdego, indywidualnego użytkownika, a do wyboru są chociażby dystrybutory bezbutlowe oraz butlowe. Wszędzie spotkamy wiele firm, które mogą zająć się zarówno sprzedażą, jak i montażem takich urządzeń. Co więcej, dystrybutor wody możesz mieć nie tylko na własność, ponieważ istnieje także opcja dzierżawy.

Sprzedawcy nie mają problemu ze wskazywaniem korzyści płynącej z ich zakupu, ponieważ to np. ekologiczność, ale też ekonomiczność – przy czym, zaoszczędzimy też wiele wolnego miejsca. Co więcej, rozwiązanie to oferuje nam dostęp do gorącej, zimnej, ale też wody w temperaturze pokojowej.

Dystrybutor wody z filtrem – poznaj wady oraz zalety

Nie da się wymienić wszystkich zalety dystrybutorów wody, ponieważ jest ich naprawdę dużo, aczkolwiek wskazuje się przede wszystkim niską cenę za wodę, a także różne temperatury wody. Jest to wygodna opcja, która korzystnie wpływa też na ekologię, poprzez wymianę wody butelkowej. Oczywiście, nie oznacza to jednocześnie, że nie ma ona żadnych minusów.

Naukowcy nie są co do tego zgodni, jednak niektórzy donoszą, że taka woda może być niezdrowa dla naszego organizmu. Wszystko z uwagi na to, że woda tego typu stoi dość długo, kiedy nikt z niej nie korzysta. Do wymiany butli dochodzi dopiero wtedy, gdy będzie pusta, a bywa, że dochodzi do tego po kilku miesiącach. Wymiana powinna mieć miejsce wtedy, kiedy woda będzie nieświeża. Już pewien czas po otwarciu, w wodzie będą namnażać się bakterie, a sam płyn utraci swoje wartości. Z drugiej strony, problem ten dotyczy także użytkowników niebutelkowych dystrybutorów wody. Niezależnie od wszystkiego i tak jest to opcja, obok której nie można przejść obojętnie.