Czy warto kupić kołdrę ekskluzywną?

Inne

Kołdry klasy premium to produkt dla najbardziej wymagających klientów. Daje gwarancję zdrowego, głębokiego snu, który w pełni regeneruje organizm po każdym ciężkim dniu. Stara ludowa mądrość mówi, że „jaki sen, tak dzień”. Dlatego właśnie warto zainwestować w luksusową pościel, ponieważ ma to ogromny wpływ na jakość życia, lecz również na planetę. Kołdry z najwyższej półki są wykonane z ekologicznych materiałów.

Przede wszystkim naturalność

Pościel, w tym kołdry z wyższej półki mają jedną wspólną cechę. Wszystkie są wykonane całkowicie z naturalnych materiałów, co potwierdzają różne międzynarodowe certyfikaty. Szukając wysokiej jakości kołdry należy na to zwrócić uwagę. Jeśli wybrany przez nas produkt jest opatrzony znakiem OEKO-TEX® Standard 100, możemy być spokojni, że nasze pieniądze nie poszły na marne.

Do produkcji kołder premium używa się zawsze 100% bawełny, która często jest tkana splotem płóciennym. Tak powstaje tkanina batystowa, która służy jako poszycie pościeli. Zalet batystu bawełnianego jest bez liku. Przede wszystkim jest niezwykle delikatnym i jednocześnie trwałym materiałem, za sprawą specjalnej techniki drobnego tkania. Batyst jest niezwykle przyjemny w dotyku, przewiewny, miękki oraz bardziej odporny od syntetycznych alternatyw.

Poszycie ma duże znaczenie, ale kwestią najważniejszą jest wypełnienie. Na rynku są dostępne różne warianty. Począwszy od cieszącego się od wielu lat gęsiego puchu, przez owczą wełnę, bawełnę, kaszmir, jedwab, a na wełnie z alpaki i bambusie skończywszy.

 

Którą kołdrę wybrać?

Luksusowa pościel to nie mały wydatek, więc powinna być dobrze dopasowana do indywidualnych potrzeb.

Kołdra puchowa

Puch, zwłaszcza gęsi, odznacza się zarówno lekkością i sprężystością, jak i świetnymi właściwościami termoizolacyjnymi. Dzięki swej uniwersalności świetnie sprawdzi się latem i zimą. Niestety nie jest polecany alergikom, choć można znaleźć także warianty antyalergiczne.

Kołdra wełniana

Idealnie sprawdzi się w przypadku osób, borykających się z reumatycznymi dolegliwościami oraz wszelkiego rodzaju bólami pleców i kręgosłupa. Pod tym względem najbardziej ceniona jest wełna z alpaki. Sen pod taką kołdrą pomaga złagodzić ból i rozluźnić spięte mięśnie. Jej kupno powinni rozważyć także alergicy i astmatycy. Wełna alpaki w sposób naturalny nie przyciąga drobinek kurzu, co hamuje rozwój roztoczy. Niezwykła elastyczność, trwałość  oraz właściwa termoregulacja to kolejne jej zalety.

Kołdra bambusowa

Wariant niemal idealny dla alergików, gdyż w żaden sposób nie spowoduje pogorszenia ich problemów zdrowotnych, a przy tym długowieczny.

Kołdra kaszmirowa

To prawdziwy powiew luksusu. Wełna kóz kaszmirskich jest sortowana ręcznie oraz doceniana za swe właściwości: lekkość, miękkość oraz wysoką jakość. Jeden z najdroższych materiałów wypełniających kołdry klasy premium.

Sen pod ekskluzywną kołdrą to czysta przyjemność. Delikatność tkaniny zapewni wspaniałe doznania sensoryczne. Właściwości termoregulacyjne sprawią, że niezależnie od pory roku, nie będzie nam ani za zimno, ani za ciepło. Naturalny materiał wysokiej klasy pomoże nam się zrelaksować i cieszyć głębokim, zdrowym snem. Kołdra premium to bardzo dobra inwestycja, która zwróci się z nawiązką.