Co warto kupić w sklepie tenisowym?

Sport

Zaczynasz swoje treningi tenisowe? W takim przypadku warto zaopatrzyć się w odpowiednie wyposażenie. Co kupić?

Dobrze zaopatrzony sklep tenisowy (https://dotenisa.pl/) może zaoferować wszystko, co potrzebne dla początkującego i dla bardziej doświadczonego tenisisty. Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z tenisem, zobacz, na jakie artykuły warto zwrócić wtedy szczególną uwagę!

 

  1. Rakieta tenisowa – podstawa gry w tenisa

Niezbędnym wyposażeniem każdego tenisisty jest jego rakieta tenisowa. Gdy więc zaczynasz grę, pomyśl o zakupieniu tego typu wyposażenia dopasowanego do własnych potrzeb, zamiast korzystać z wypożyczalni.

 

W sklepach tenisowych można kupić rakiety od wielu producentów. Warto zwrócić uwagę na modele dla początkujących, które są lekkie i mają dużą powierzchnię, dzięki czemu idealnie nadają się do nauki. Każdy sklep tenisowy może zaprezentować wiele takich rakiet, więc warto zapoznać się bliżej z wszystkimi dostępnymi propozycjami.

 

  1. Piłki do tenisa – dopasowane do poziomu zaawansowania

Nie każdy wie, ale do tenisa używa się różnych rodzajów piłek. Dzielone są one głównie na piłki ciśnieniowe, bezciśnieniowe oraz niskociśnieniowe w zależności od tego, czy zostały wypełnione powietrzem pod ciśnieniem. Dobiera się je w zależności od poziomu zaawansowania.

 

Ponadto sklep tenisowy może zaoferować specjalne piłki dla dzieci, które są bezpieczniejsze od tych dla dorosłych.

 

  1. Buty do tenisa – uniwersalne lub na konkretny rodzaj kortu

Do tenisa warto kupić odpowiednie buty. W porównaniu do tych standardowych różnią się one rodzajem podeszwy, aby zapewniać maksymalną przyczepność na różnych podłożach.

 

Dla początkujących tenisistów sklep tenisowy może zaoferować buty all court, czyli przeznaczone na każdy rodzaj kortu.

 

  1. Torba tenisowa – praktyczny dodatek

Aby łatwiej pakować się na treningi, warto także zaopatrzyć się w torbę tenisową.

 

Torba tego rodzaju pomoże w przechowywaniu rakiety tenisowej oraz butów, a także innych przedmiotów, które warto mieć ze sobą podczas treningu. Do wyboru są torby do ręki i na ramię oraz plecaki tenisowe.