Blizny potrądzikowe – jak powstają i jak je usuwać?

Aktualności

Blizny po trądziku są poważnym problemem wielu nastolatków i osób dorosłych. Jak dochodzi do ich powstania? Jak można je usunąć?

Gdy celem jest usuwanie blizn potrądzikowych Kraków to miasto, gdzie działa wiele gabinetów dermatologicznych, medycyny estetycznej i kosmetycznych, gdzie można skorzystać z kompleksowej pomocy. Co wybrać?

 

Jak powstają blizny potrądzikowe?

Nieestetyczne blizny po trądziku mają postać dziurek i nieregularnych zapadnięć, które najczęściej widoczne są na skórze policzków, ale również na brodzie, nosie czy czole.

 

Blizny potrądzikowe są rodzajem blizn, które pojawiają się na skutek uszkodzenia skóry na skutek wyprysków trądzikowych. Tworzą się poprzez nieprawidłową regenerację skóry, gdy dochodzi do pojawiania się włóknistej tkanki łącznej zamiast skóry właściwej.

 

Do powstawania blizn dochodzi na skutek nieprawidłowego pielęgnowania skóry, między innymi na skutek wyciskania, rozdrapywania pryszczy, co może prowadzić do pojawienia się stanu zapalnego i problemów z prawidłowym gojeniem się tkanek.

 

Szacuje się, że blizny potrądzikowe ma nawet około 90 proc. osób z trądzikiem, dlatego są one powszechnie występującym problemem.

 

Blizny po trądziku – jak się ich pozbyć?

Gdy chodzi o usuwanie blizn potrądzikowych Kraków (https://ego-medspa.pl/usuwanie-blizn/) to miasto oferujące możliwość skorzystania z wielu metod ich likwidacji. Na co warto się zdecydować?

 

  1. Peelingi chemiczne

Jednym z popularnych sposobów usuwania blizn potrądzikowych jest wykorzystanie peelingów chemicznych, które bazują na kwasach. Powodują one dogłębne złuszczenie skóry i aktywują jej naturalne procesy regeneracyjne. W wyniku serii zabiegów dochodzi do znacznego spłycenia, a nawet całkowitego zaniku blizn.

 

  1. Mikrodermabrazja

Zabieg tego typu pozwala na mechaniczne usuwanie naskórka. Jego złuszczanie również pomaga w redukcji widoczności blizn po trądziku i aktywuje produkcję kolagenu i elastyny. Regularna mikrodermabrazja pozwala na oczyszczenie i odmłodzenie skóry.

 

  1. Laserowe usuwanie blizn

Świetne efekty daje także zastosowanie laserów, które powodują miejscowe uszkodzenie tkanek i wspierają ich naturalną regenerację. W efekcie dochodzi do odbudowy tkanek i zaniku blizn.