21-LATEK W ARESZCIE PO ŚMIERTELNYM POTRĄCENIU

Aktualności

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 21-latek, który w piątek na przejściu dla pieszych w Sandomierzu śmiertelnie potrącił 73 -latka. Teraz mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek, 15 listopada tuż przed godzina 13.00 na jednej z ulic w Sandomierzu. Kierujący samochodem osobowym marki Opel potrącił 73 -latka przechodzącego przez przejście dla pieszych. Poszkodowany w wyniku poniesionych obrażeń trafił do szpitala, gdzie niestety po kilku godzinach zmarł. W trakcie czynności prowadzonych przez sandomierskich policjantów okazało się, że 21 -letni kierujący oplem najprawdopodobniej znajdował się pod działaniem narkotyków. W związku z tym od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań. Dodatkowo przy mężczyźnie policjanci ujawnili zawiniątka z suszem roślinnym, wstępnie zakwalifikowanym jako marihuana. Wczoraj zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 21 –latka na dwa miesiące.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat pozbawienia wolności, jeżeli okaże się, że mężczyzna znajdował się pod działaniem substancji zabronionych kara pozbawienia wolności wzrasta do lat 12.

Źródło: Policja